PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123697}

Za wszelką cenę

Million Dollar Baby
7,8 275 532
oceny
7,8 10 1 275532
7,9 35
ocen krytyków
Za wszelką cenę
powrót do forum filmu Za wszelką cenę

Lubię filmy Eastwooda (i z Eastwoodem), dodatkowo ten tytuł zgarnął sporo nagród i miał dobre recenzje dlatego nastawiłem się na dobry seans. Niestety mocno się rozczarowałem. Scenariusz tej historii jest tak strasznie oderwany od rzeczywistości, że aż momentami kretyński i przez to zupełnie niestrawny. Przy tym tytule historia opowiedziana w "Rockym" (dla którego oscar za scenariusz uznawany jest powszechnie za pomyłkę) wydaje się być realistyczna i bardzo prawdopodobna. Ja wiem, że to jest kino i tu chodzi o emocje a nie superrealizm ale bez przesady. Podczas oglądania przez cały czas nie mogłem pozbyć się lekkiego uczucia zażenowania dlatego nie polecam.

ocenił(a) film na 5
dziki_bogdan

Rocky nie dostał Oscara za scenariusz - w tej kategorii w 1977 roku wygrało znakomite Network :) Rocky wygrał w kategoriach za najlepszy film, reżyserię i montaż. I słusznie, bo filmem był świetnym, a walki nie były aż takie przesadzone jak tutaj. Na tym filmie (Million Dollar Baby) strasznie się zawiodłem, wszystko zostało przekoloryzowane, scena 'kontuzji', wcześniejsze walki, zakończenie... Jedynie gra aktorska na plus, a to wszystko przez świetny dobór aktorów, Eastwood i Freeman w niemalże każdej roli wypadają świetnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones