PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123697}

Za wszelką cenę

Million Dollar Baby
7,8 275 532
oceny
7,8 10 1 275532
7,9 35
ocen krytyków
Za wszelką cenę
powrót do forum filmu Za wszelką cenę

Wkurzający motyw

użytkownik usunięty

Jak ta niemiecka bokserka mogła wygrać walkę jak była liczona do 10? a potem jeszcze
takie nieczyste zagrania. Może mi ktoś to wytłumaczyć

ocenił(a) film na 9

Właśnie też tego nie zrozumiałem. Ta niemka uderzyła Maggie od tyłu, ale to było już po zakończeniu rundy. Powinna być za to od razu zdyskwalifikowana, tym bardziej, że sędzia już wcześniej ją ostrzegał o nieczystych zagraniach. Może ktoś to wyjaśni, bo ja także jakoś tego jednego momentu nie zrozumiałem.

ocenił(a) film na 8

Ja tez tego nie rozumiem, ale to zapewne takie specjalne "zagranie " niekoniecznie realne- po to aby film był bardziej dramatyczny...

ocenił(a) film na 8

potem ten wątek całkiem urwali w filmie, nic nie zostało wyjaśnione, skupili się bardziej na traumie Maggie.

ocenił(a) film na 9

Hahaha ja jeszcze się zastanawiałem dlaczego jej nogę ucięli wyprzedzam już głupie odpowiedzi od odleżyn na pewno nie z jakiej racji nogę można było zawiesić w powietrzu masować nogę(całe ciało) jeśli ktoś wie niech napiszę.

ocenił(a) film na 9
BruKriss

kiedy przyczną odleżyn są problemy z krążeniem, to dochodzi do amputacji bo rehabilitacja jest bez celowa.

ocenił(a) film na 9
maciejroza

To jak wytłumaczysz gdy ludzie niepełnosprawni leżą całymi latami na łóżku i jakoś im nic nie odcinają?

ocenił(a) film na 9
BruKriss

Temat rzeka, jeżeli osoba leżąca, mimo paraliżu jest zdrowa , ma dobrą opiekę i sprzęt (materac przeciw odleżynowy), to może tak funkcjonować nawet do końca życia, bez specjalnych komplikacji.

ocenił(a) film na 10
BruKriss

Ja myślę, że ta noga po prostu zaczęła jej się poniekąd rozkładać- wyniku braku odpowiedniej opieki(?) ale lekarzem nie jestem. Takie z reszta było moje wrażenie.

Przecież wiadomo, że sędziego przekupili. Widzieliście potem jak mrugnęła do trenera jak była w narożniku i wtedy właśnie sędzia ją ostrzegał o dyskwalifikacji. A jak była liczona to wstała po 9 sekundach. Maggie musiała wygrać, bo to ona była pretendentką(niemka broniła pasa), ale uległa kontuzji. Niedokończona walka = brak tytułu. A co do nogi to jaka różnica skoro i tak jej nie mogła nigdy już więcej użyć

ocenił(a) film na 8
Pathetik9946

Moja ciocia miała wylew i też groziły jej podobne zabiegi, kiedy leżała praktycznie bez ruchu. Jeszcze kilka takich elementów i powiedziałabym, że film był "przekombinowany", u Eastwooda tragizm bohatera sięga zenitu.

ocenił(a) film na 9

myślę że ta walka była potraktowana za nie odbytą (No contests),tak zawsze się robi przy nietypowych rozwiązaniach np: nasz Andrzej zwiał z ringu a Tyson by po narkotykach, i też walka była "no contests". Jak mówili do niej, że nie wygrała to raczej chodziło o to, że nie zwyciężyła.

ocenił(a) film na 8
maciejroza

Też mi się tak wydaje.

ocenił(a) film na 9

Ja myślę, że to co się stało z tą niemką, po tym co zrobiła Maggie, nie ma znaczenia. Liczy się sam tragizm bohaterki. Ja tak to odbieram, ale jak najbardziej oczywiste jest to co piszą wyżej ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones